Czy diety typu 1000 kcal są zdrowe i bezpieczne?

Czy diety typu 1 000 kcal są zdrowe i bezpieczne?

Diety niskoenergetyczne stosowane przez dłuższy czas powodują rozregulowanie pracy organizmu,zwłaszcza hormonów i spowolnienie metabolizmu, Występują niedobory niektórych minerałów.Utrzymanie wymarzonej wagi nie jest wcale łatwe i często występuje efekt jojo. Nie polecam. Lepiej chudnąć powoli, bezstresowo i zdrowo.

Witam.Organizm, który nie dostaje odpowiedniej liczby kcal , przełącza się na tak zwany tryb kryzysowy. Zwalnia się metabolizm i ogranicza zużycie kalorii. I kiedy już schudniesz i wrócisz do normalnej diety, organizm nadal będzie pracował w trybie awaryjnym, a nadwyżkę energetyczną zgromadzi w formie tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej głównie (w przypadku kobiet) na biodrach, brzuchu i pośladkach. Dlatego zapamiętaj, że im szybciej schudniesz, tym bardziej zwiększa się ryzyko odzyskania utraconych kilogramów w postaci efektu jojo. Pozdrawiam

Dieta 1000kcal może być zastosowana - to zależy od parametrów ciała, wieku i trybu życia. Im jesteśmy starsi, tym mniej się ruszamy, mniej potrzebujemy (zwykle! nie zawsze :))
Taka dieta mogłaby być zastosowana u kobiety starszej, 150cm wzrostu, o siedzącym trybie życia. pozdrawiam

Witam, spożywanie diety o tak niskiej energetyczności może prowadzić do zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz obniżenia metabolizmu organizmu. Ciężko jest zbilansować takie diety, wobec tego skutkiem ich stosowania może się okazać niedobór m.in. witamin i składników mineralnych (co ma dalsze konsekwencje zdrowotne). Dieta powinna być dopasowana w sposób indywidualny z uwzględnieniem stanu zdrowia i trybu życia.
Po przepisy i wskazówki zapraszam również na
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Panią,

Zdecydowanie odradzam tego typu diet W ten sposób zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Przy tak niskokalorycznych dietach organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Powinna Pani zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk