Możliwość przejścia na dietę 1000 kcal

Witam, mam 21 lat, 54 kg i 152 cm wzrostu. Studiuję i ćwiczę kilka razy w tygodniu o ile pozwala mi na to czas. Chciałabym zapytać czy w moim przypadku przejście na dietę 1000 kcal, jeżeli jest ona dobrze zbilansowana jest bezpieczne?

Witam, dieta 1000 kcal to zdecydowanie zbyt niska kaloryczność dla Pani, i nie jest to absolutnie bezpieczne przy takiej ilości ćwiczeń w ciągu tygodnia, cięzko mi określić odpowiednią kalorycznoś gdyż nie znam intensywności tych ćwiczeń fizycznych, natomiast napewno kaloryczność diety nie powinna być niższa niż 1300 kcal.
Przy Pani wzroście i obecnej wadze nie ma konieczności stosowania drastycznych diet odchudzających wystarczy jedynie regulacja ilość węglowodanów i tłuszczu w diecie,.

Witam serdecznie,

Jest Pani młodą i aktywną osobą, więc dieta 1000kcal jest stanowczo za niska! Zdrowa dieta nie może kojarzyć się z głodówka a stać się stylem życia. Proszę zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, ale o kaloryczności nie niższej niż 1500kcal. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk