Dieta 1000 kcal a jej efekty

Jakie efekty da dieta 1000 kcal przez tydzień i przez miesiąc dla osoby o wadze 51 kg/165 cm?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam
przede wszystkim efektem po zakończeniu takiej diety będzie szybki efekt jojo. Dieta 1000kcal dostarcza energii poniżej minimalnego zapotrzebowania dobowego, co oznacza zwalnianie metabolizmu - nawet przy siedzącym trybie życia. Waga owszem spadnie pewnie 1,5-2kg na tydzień ale wygłodniały organizm nie będzie w stanie utrzymać efektu. Zdecydowanie odradzam!

0

Przez tydzień może Pani schudnąć ok. 4 kg ale co z tego jak szybko je Pani odzyska i to z nawiązką. Kaloryczność 1000 kcal to stanowczo za mało, stosuje się ją w bardzo ograniczonych przypadkach. Proponuję dla Pani dietę około 15001600 kcal (dobrze by było gdyby ustalił to dietetyk, znając Pani stan zdrowia, wiek, masę ciała, wzrost), będzie Pani chudła powoli, ale trzeba przede wszystkim dokonać pewnych zmian w swoim dotychczasowym sposobie żywienia, aby wynik był trwały i zadowalający. Nie warto robić niczego na "skróty".

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam,
Pani BMI wynosi 19 i jest w dolnej granicy normy. Nie zalecam stosowania diety odchudzającej. W Pani przypadku przewidywane efekty takiej diety: po tygodniu -1kg, po miesiącu -4kg. Stanowczo odradzam stosowania takiej diety w Pani przypadku.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy