Powrót do diety 1000 kcal

Byłam na diecie 1000 kalorii a następnie przez 2 tygodnie zaczęłam jeść normalnie i troszkę przytyłam , jeżeli teraz zacznę stosować ponownie dietę 1000 kcal , czy będzie na mnie działać ? Może jeżeli także dołożę do tego 3 razy w tygodniu trening? ważę 50 kg przy wzroście 155cm

Szanowna Pani,

osobiście odradzałabym zastosowanie takiej diety. Przede wszystkim z powodu braku nadwagi.

Jeśli do stosowania restrykcji skłonił Panią jakiś defekt sylwetki, proponowałabym udać się na analizę składu ciała. Niewykluczone, że potrzebuje Pani wzmocnić masę mięśniową, co poprawi Pani kształty i zabezpieczy przed gromadzeniem tkanki tłuszczowej. Jeśli mój domysł jest słuszny, dieta 1000 kcal w dłuższej perspektywie tylko nasili Pani problem, powodując dalszy ubytek niedożywionej tkanki mięśniowej a tym samym stworzy sprzyjające warunki do gromadzenia tłuszczyku.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela

Witam. Pani BMI to 20,8 czyli jest to masa ciała w normie. Również odradzam dietę 1000 kcal, ponieważ jest to dieta niedoborowa w składniki mineralne i witaminy, dlatego nie powinna być dłużej stosowana niż 2 tygodnie, a powrót do wcześniejszych nawyków żywieniowym spowoduje efekt jojo. Radziłabym zmienić nawyki żywieniowe na stałe, korzystać z produktów pełnowartościowych i naturalnych a dodatkowo wprowadzić regularną aktywność fizyczną.