Dieta 1000 kcal dla osoby z 168 cm wzrostu

mam 168 cm wzrostu, wagę 57 kg i czuję się tłusta. Staram się zdrowo jeść, ale jak przekroczę 1000kcal od razu mam wyrzuty sumienia że zawaliłam i to jest takie zamknięte koło... Poradzicie coś?

Pani waga na pewno nie jest za wysoka, jeżeli zaś nie jest Pani zadowolona z wyglądu swojego ciała, może wskazany byłby ruch, który pomógł by ujędrnić ciało, wzmocnić tkankę mięśniową w konkretnej partii ciała. Jeżeli zdecydowała by się Pani na jakąś aktywność fizyczną warto jest też zasięgnąć porady u dietetyka, jak wtedy ma wyglądać Pani dieta, gdyż wysiłek przy nieprawidłowo skomponowanej diecie (a dieta 1000kcal na pewno taka jest) nie przyniesie pożądanych efektów.
pozdrawiam Monika Majcher-Lipiejko

Wskazane przez Panią wartości wskazują, że Pani masa ciała jest bliska dolnej granicy dlatego też diety redukcyjne nie będą dobrym rozwiązaniem. Może powinna Pani wprowadzić regularną aktywność fizyczną aby wysmuklić swoje ciało.