Wychodzenie z diety 600 kcal

Wychodziłam z diety 600 kcal. Podwyższałam o 50 kcal co 8 dni i w końcu byłam na etapie 1200 kcal, ale miałam kilka tak zwanych 'cheat day' w których jadłam ogromne ilości jedzenia i trochę mi się przytyło. W związku z tym, że nie mam teraz czasu na ćwiczenia, a poprzednia dieta pomogła trochę zrzucić (jakieś 8 kg w 3 miesiące) postanowiłam ją powtórzyć tylko trochę inaczej. 600 kcal przez 3 dni, 650 kcal przez 3 dni i podwyższać co 3 dni o 50 kcal aż w końcu dojdę do 1200. Czy to dobry pomysł?

Zaburza Pani sobie tylko metabolizm takimi dietami i wkrótce doprowadzi się Pani do problemow ze zdrowiem. A kolejne próby diety na poziomie 600kcal przemiennie z objadaniem się spowodują bardzo szybki wzrost wagi. Jeśli nie ustabilizuje Pani swojego sposbu odżywiania to za chwilę wszystko co Pani zje będzie się odkładało w postaci tkanki tłuszczowej.

Witam Panią,

Dieta 1200kcal dla dziewczyny w wieku 19 lat jest i tak zbyt mało kaloryczna. Proszę nie ,,bawić,, się tak drastycznymi dietami ponieważ zwalnia Pani w ten sposób swój metabolizm. Rozregulowała już Pani pewnie przemianę materii. Proszę stopniowo zwiększać kaloryczność diety i już nigdy nie powracać do tego typu diet!! Należy zadbać o racjonalne, zdrowe odzywianie a nie głodówki.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk