Wychodzenie z diety kapuścianej a efekt jojo

Witam, mam 18 lat i postanowiłam trochę schudnąć przy wadze 55kg i wzroście 162cm. Wiem, że to norma ale według mnie to za dużo. Przeszłam na dietę kapuścianą, na której jestem już 4 dzień(z 7). Mój problem polega na tym, że nie wiem jak wyjść z tej diety, w miarę szybko(ze względu na zbliżające się święta :D). Myślałam o takim sposobie: 1 dzień po diecie-400cal, 2-300, 3-400, 4-500 5-450, 6-600, 7-700, 8-850,9-800,10-850(...) i tak aż dojdę do 1800. Czy w ten sposób nie uzyskam efektu jojo?

Witam serdecznie,

Widzę, że zdaje sobie Pani sprawę z tego iż przed dietą wcale nie ważyła Pani zbyt dużo i że waga była w normie. Na Pani miejscu nie stosowałabym diety a szczególnie tak drastycznej i niskokalorycznej jaką jest dieta kapuściana. Tego typu diety obniżają metabolizm, przemiana materii zwalnia i dość często kończą się one efektem jojo. Nie gwarantuje Pani że kilogramy po danej diecie nie powrócą ale najlepszym sposobem na wyjście z diety jest podwyższanie kaloryczności o 100kcal co tydzień. Po diecie stara się Pani jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym i z umiarem, powoli wprowadzać różne produkty do jadłospisu. Na przyszłość nie polecam diet z internetu a raczej zdrowe i regularne jedzenie oraz aktywność fizyczną. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Prawidłowy jadłospis nie może nam sie kojarzyć z głodówka a stać sie zdrowym stylem życia.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk