Wychodzenie z restrykcyjnej diety i uniknięcie efektu jojo

Dobry wieczór. Mam pytanie odnośnie wyjścia z restrykcyjnej diety. Przez dwa tygodnie jadłam ok.500kcal dziennie. Schudłam juz 8 kg i nie chciałabym na nowo przytyć. Boję się efektu jojo, ale wiem że 500kcal jest to o wiele za mało i chciałabym zwiększyć tę liczbę. Czy dodawanie tygodniowo po 100kcal będzie dobrym posunięciem? Nie ukrywam , że chciałabym też nadal chudnąć. Mam 170cm i chcę dobić do wagi 55kg. Teraz ważę 68kg.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska