Jak bezpiecznie wyjść z diety 1200 kcal

Od 3 miesięcy byłam na diecie 1200 kcal, schudłam 11kg i boję się, że "zniszczyłam" sobie metabolizm. Jak bezpiecznie wyjść z tej diety? Jak uniknąć efektu jojo? Mam 21 lat, 170 i wazę teraz 55kg
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Bakalie - dietetyczne słodycze

mgr Anna Kołdon Dietetyk, Zabrze
60 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Aby po skończeniu odchudzania nie pojawił się efekt jo-jo, czyli powrót do poprzedniej masy ciała należy przejść etap stabilizacji wagi.

Im wolniej następuje zwiększanie ilości kalorii w diecie tym lepiej. Zazwyczaj zaleca się zwiększanie kaloryczności o 100 - 150 kcal tygodniowo, co oznacza, że będąc na diecie redukcyjnej 1200 kcal do prawidłowego zapotrzebowania organizmu 2000-2200 kcal( w zależności od aktywności fizycznej) będzie Pani dochodzić około ośmiu- dwunastu tygodni.

Podczas stabilizacji wagi nadal musi Pani pracować nad swoimi nawykami żywieniowymi by nie zaprzepaścić uzyskanych efektów. Etap ten zapewnia utrzymanie przemiany materii na stałym poziomie i jest absolutnie niezbędny, aby dieta odchudzająca była skuteczna, a efekty stały się naprawdę trwałe.


W razie pytań proszę o kontakt.

0

Witam. Przede wszystkim należy przejść stabilizację, stopniowo zwiększać kaloryczność jadłospisu.Należy także nadal stosować zdrowe nawyki żywieniowe.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty