Jak utrzymać sylwetkę po diecie?

Jestem chłopakiem mam 16 lat i chce sporo schudnąć raz mi się już udało ale miałem efekt jo-jo i ważę więcej niż przed dietą. mam 180cm wzrostu i 110 kilogramów chce ważyć ok. 80 kg ale boje się znowu efektu jojo prosiłbym o radę jak utrzymać sylwetkę po diecie?

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Utrzymanie sylwetki po diecie wiąże się z prawidłowymi nawykami, których nauka i wdrażanie następuje w trakcie stosowania diety redukcyjnej. Dlatego sama dieta nie wystarcza, Zdrowe nawyki mają zaistnieć w naszym życiu na stałe. Druga sprawa to szukanie odpowiednich porcji żywieniowych po zakończeniu kuracji, które dadzą utrzymanie masy ciała. Przejście do normalnego odżywiania powinno odbywać się stopniowo.