Jak teraz pobudzić metabolizm?

Dzień dobry. Sześć lat temu schudłam 20kg na diecie glodowce. Jadłam dwa chlebki wasa na śniadanie, kisiel i później miseczkę chińszczyzny. Później stopniowo zwiększałam porcje, ale i tak miałam efekt jojo i ważę teraz niestety więcej niż przed schudnieciem o ok. 5kg. Mam wrażenie, że mój metabolizm bardzo zwolnił. Badalam tsh i mam w tym momencie 3.25. Morfologia jest w porządku, nie mam anemii i wyniki są praktycznie idealne. Bardziej mnie jednak martwi czy ta trzymiesieczna głodówka nie poczynila szkód w moim organizmie, takich dlugofalowych. Na początku bardzo mi wypadaly włosy, ale wszystko doszło do normy. Czy powinnam się tym martwić? Taka dieta miała miejsce raz w moim życiu i to właśnie przez trzy miesiące, a jeśli chodzi o tarczyce to może taka mam w tym wieku, bo mama chorowala na niedoczynność? I jak teraz pobudzić metabolizm, aby schudnąć z głową? Mam teraz duży problem, aby zrzucić kilka kg. Proszę o jakieś słowa otuchy, bo stresuję się, że mam zniszczony organizm i już nigdy nie schudne mimo młodego wieku :( i przede wszystkim stresuje mnie, że będę jeszcze grubsza przez tarczyce, a na to już nie mogę sobie pozwolić.

Dzień dobry,

nie wybrała się Pani niestety do dietetyka, a to on pomoże Pani zredukować masę ciała i wyrzeźbić sylwetkę. Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia. Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii. Dlatego powinna się Pani skontaktować z dietetykiem, który pomoże też obudzić Pani metabolizm.

Pozdrawiam