Dieta na przybranie kilku kilogramów

Czy są Państwo w stanie wyznaczyć jakaś dietę na przebranie kilku kilogramów (z 10 kg) . Co mniej więcej jeść , w jakich ilościach i o jakich godzinach ? PS : mam 19 lat , 182 cm wzrostu i 67 kg wagi .
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Proces tycia wbrew pozorom nie zawsze jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad: Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

0

Dzień dobry!
Kilka wskazówek jak zdrowo przytyć:
-jedz 5- 6 posiłków dziennie w regularnych odstępach, najlepiej co 3 godziny
-codziennie jedz pożywne śniadanie
-zjadaj dziennie ok. 500 kcal więcej od całkowitej przemiany materii – jest to zdrowa nadwyżka kaloryczna (w większości siłowni są już analizatory, które określą Twoją przemianę materii)
- zapotrzebowanie na białko to ok.2g/kg masy ciała dziennie, białko w diecie powinno zająć ok 30% całkowitej dziennej puli kalorii
-zapotrzebowanie na węglowodanów to 5-6g/kg masy ciała dziennie czyli ok. 60% całkowitego dziennego popytu na kalorie
- najzdrowsze produkty spożywcze to takie, które maja niski Indeks Glikemiczny
- pij wodę, aby dobrze siebie nawadniać wystarczy zastosować taki przelicznik: 30 ml na 1 kg masy ciała
- bardzo ważne jest trening siłowy, to najlepiej pod okiem trenera na siłowni.
Zdrowe jedzenie i treningi przyniosą efekty pod warunkiem, że będziesz systematycznie je stosować. Pozdrawiam!

0

Witam, współpracę z dietetykiem należałoby rozpocząć od ustalenia przyczyn niedoboru masy ciała, od oceny składu ciała, ale przede wszystkim od poznania dotychczasowego sposobu żywienia.Być może dieta jest niedoborowa energetycznie i w niezbędne składniki, stąd taka masa ciała. Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Odchudzanie po przybraniu kilku kilogramów

Witam, mam takie pytanie. 2 lata temu odchudzałam się na diecie ok 1200 kcal ( z wagi 67kg przy wzroscie 165cm ) i schudłam do 55kg. Pozniej zwiększyłam kalorycznosc do ok 1500-1600kcal i dodałam cwiczenia, przez co zeszłam do wagi 48kg. Od tamtej pory cwicze regularnie (ok.5 razy w tyg.) lecz jednak waga wzrosła do ok 53kg. Przez caly czas jem zdrowo, ok 1900kcal. Czy mogę zastosowac diete 1500kcal, zeby zrzucic 2kg?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Może Pani zastosować taką dietę aby zrzucić 2 kg. Jednak może warto rozważyć inne ćwiczenia, jakieś bardziej wymagające. Jeśli ćwiczy Pani regularnie z tymi samymi ćwiczeniami to ciało się do nich przyzwyczaiło.

0

Witam, poprzednia dieta była źle dobrana, poniżej Pani minimalnego zapotrzebowania energetycznego, dlatego potem nastąpił przyrost masy ciała.Jeśli chce Pani uniknąć klasycznego efektu jojo to należałoby przynajmniej raz udać się po poradę do profesjonalisty, który ustali dla Pani indywidualną dietę.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam Panią,
Samo rzucenie palenia nie przyczynia się do wzrostu wagi. Problem zaczyna się jak papierosy zostają zamienione na przekąski, jedzenie.
Jeżeli nadal utrzyma Pani zdrowe nawyki żywieniowe to waga nie powinna wzrastać.
(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam,

Gratuluje podjętej decyzji i wytrwałości w niej :) Nie musi się tak zdarzyć, że Pani przytyje. Może Pani obserwować swoja wagę, gdyby się zmieniała może Pani skontaktować się dietetykiem.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

Dzień dobry!

Wzrost masy ciała po rzuceniu palenia jest możliwy, ale nie konieczny jeśli będzie przestrzegana odpowiednia dieta. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0

Dzień dobry!

Wzrost masy ciała po rzuceniu palenia jest możliwy, ale nie konieczny jeśli przestrzegana jest odpowiednia dieta. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty