Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Do jakiej ilości kcal mogę dojść na stabilizacji?

Ważę 56 kg przy 160cm,schudlam 10kg od kwietnia. Moja dieta wynosiła w ciągu dnia średnio 1600-1800kcal,co drugi dzień ćwiczyłam cardio. Chcę teraz wyjść z diety ale nie wiem jak dodawać kcal, skoro nie liczyłam ich z dokładnością, więc dodawanie 20kc w ciągu dnia się raczej nie sprawdzi. Zamierzam ćwiczyc 2 razy w tygodniu co najmniej. Do jakiej ilości kcal mogę dojść na stabilizacji zaczynając teraz od 1600-1800?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Dzień dobry,

całkowite zapotrzebowanie energetyczne należy ustalić w oparciu o aktywność fizyczną, ale też i rodzaj wykonywanej pracy. Niestety w Pani wypowiedzi zabrakło tej informacji. Zakładając, że pracuje Pani w biurze całkowite zapotrzebowanie energetyczne jest na poziomie 2100 kcal, przy czym należy pamiętać, że istotne jest też odpowiednie podzielenie kaloryczności na makroskładniki.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
Kamila Ziemann Dietetyk
60 poziom zaufania

Witam,
odnośnie zapotrzebowania energetycznego jest trochę za mało informacji. Aby utrzymać wagę, jeśli ma Pani biurową pracę + 2x w tygodniu aktywność fizyczną, bezpieczną opcją byłoby trzymanie się ok.1700-1800kcal. Gdyby to była praca fizyczna + aktywność 2x w tygodniu, można by było przyjąć zapotrzebowanie w okolicach 1800-2000kcal. Aczkolwiek kalorie jest to kwestia indywidualna (ma na to wpływ również wiek, szybkość przemiany materii, czy organizm jest zdrowy), większe znaczenie ma dobór makroskładników w diecie (białka, tłuszcze, węglowodany).


Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy