Czy będąc obecnie na stabilizacji mogę zacząć starania o dziecko?

Mam 26 lat, regularne cykle. Mam niedoczynność tarczycu, którą udało mi się ustabilizować. Przez ostatnie 7 miesięcy schudłam z 72 do 58 kg (mam 163cm wzrostu). Od stycznia do połowy czerwca spozywalam 1400kcal, następnie 1600, a od zeszłego tygodnia 1700. Ćwiczę 5x w tygodniu, ale po zakończeniu diety planuje 3 x w tygodniu lekkie ćwiczenia typu pilates lub jazda na rowerze. Chciałabym dojść do kaloryczności 2000-2100. Czy będąc obecnie na stabilizacji mogę zacząć starania o dziecko?

Dzień dobry,

jeżeli jest już Pani na stabilizacji, a kaloryczność ulga zwiększaniu to w organizmie nie powinny pojawiać się niedobory żywieniowe ( szczególnie jeżeli dieta jest urozmaicona). Ograniczenie aktywności fizycznej tym bardziej zmniejsza Pani zapotrzebowanie energetyczne - uważam, że jeżeli czuje się Pani dobrze - to można rozpocząć starania o potomstwo.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga