Czy w mojej diecie nie zastosowałam za dużej restrykcji?

Dzień dobry. Mam dość sporą otyłość. Ważę 125 kilogramów przy wzroście 164cm. Od trzech tygodni jestem na diecie lub, jak to powinno się mówić, wchodzę w nowy styl życia ☺️ Zaczęłam liczyć kalorie, staram się nie jeść więcej niż 1600-1700 kcal dziennie. Ostatnio jednak dowiedziałam się o wskaźniku PPM, który wskazuje moje zapotrzebowanie dzienne na 2000-2300. Jem regularnie, pije wodę, staram się jeść zdrowo bez większych restrykcji, unikając słodyczy, przetworzonych produktów, jeść to co zawsze, ale w mniejszych ilościach. Czuje się dobrze, nie odczuwam głodu. Jednak martwię się czy to nie jest za duża restrykcja. Nie chciałabym zaszkodzić swojemu zdrowiu. Czy powinnam zwiększyć dzienna kalororycznosc produktów?

Witam serdecznie,

nie jestem w stanie określic konkretnie Pani zapotrzebowania kalorycznego ponieważ mam za mało informacji na Pani temat, ale rzeczywiście przy wadze wyjściowej 125 kg spożycie na poziomie 1600-1700 kcal może być zbyt małe. to że teraz Pani nie odczówa głodu nie znaczy że nie potrzebuje Pani więcej. W pewnym momencie waga się zatrzyma i przyjdzie czas na zmienjszenie kaloryczności.
Proszę zwiększyć kaloryczność diety. Na Pani miejscu zrobiłabym to pod okiem dietyka, aby nie doprowadzić do efektu jo-jo po zakończonym odchudzaniu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk