Dieta pozwalająca podtrzymać wagę

Witam mam tylko 160 cm wzrostu i ważę 60 kg. Nie chce schudnąć, chcę tylko podtrzymać tą wagę, czy dieta 2000 kcal przy moim bardzo niskim wzroście pozwoli mi na to? Dodam że pracuje w biurze. A więc generalnie wykonuje siedzącą pracę. Bardzo rzadko ćwiczę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kaloryczność codziennej diety dobieramy w zależności od deklarowanej aktywności fizycznej, nie jest to do końca związane z wzrostem. Pani, która jest niska, ale bardzo aktywna fizycznie może spożywać nawet 3000kcal...natomiast 2000kcal jest zalecane dla kobiety średnio aktywnej fizycznie (ok. 3 razy w tygodniu ćwiczenia). Przy małej proponowałabym maksymalnie 1800 kcal. Pytanie co zawrzemy w tej kaloryczności czy 3-4 kawałki sernika, czy całodzienna, zbilansowana, rozsądna dieta :)

Witam Panią,

Obawiam się, że przy małej aktywności fizycznej lub jej barku dieta 2tys kcal może być nieco za wysoka. Proszę spróbować z dietą około 1800kcal. Musi Pani jednak pamiętac że kalorie to nie wszystko. Liczą się także składniki odżywcze i to skąd pochodzą dane kalorie. dieta powinna być odpowiednio zbilansowana a posiłki regularnie spożywane.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk