Stosowanie diety 1500 kcal przy wadze 134 kg

warze 134 kilogramy przy wzroscie 176 chcę przejść na dietę 1500 kalorii czy jest ona dla mnie bezpieczna

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
prawidłowo zbilansowana będzie bezpieczna, ale ja bym proponowała zacząć od 2000 kcal.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Dieta 1500kcal ale zbilansowana jest jak najbardziej bezpiecznym poziomem. Można również stopniowo zmniejszać kaloryczność np. zacząć od 2000kcal, po 3 miesiącach jak organizm przyzwyczai się do zmian obniżyć do 1800kcal i po kolejnych 3 miesiącach zjeść do 1500kcal. Przy 2000 i tak będzie Pani chudnąć, a jednocześnie organizm będzie miał czas na przyzwyczajenie się do zmian. Proszę również pamiętać o aktywności fizycznej - ona również powinna towarzyszyć osobie, która się odchudza - ją również zwiększamy stopniowo. Powodzenia!

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska