Czy po diecie restrykcyjnej mogę od razu przejść na dietę 1500 kcal? e

Witam, czy po restrykcyjnej diecie 1000 kalorii prowadzonej przez 2 miesiące mogę przejść od razu na 1500kcal jeżeli zaczeły wypadać mi włosy oraz zanikła mi miesiączka? Chcę trochę przytyć jednak obawiam się rozstępów, czy po zwiększeniu kaloryczności mogłabym zacząć wprowadzać wysiłek fizyczny np 30 min biegania dziennie?

Witam serdecznie,
dobrze, że zdaje sobie Pani sprawę z powagi sytuacji! Okres raczej nie wróci jeżeli nie zacznie Pani odżywiać się zdrowo, a dieta nie będzie dobrze zbilansowana i pełnowartościowa. Tu już nie chodzi jedynie o jej kaloryczność. Musi Pani odbudować swój organizm. Nie radze tego robić na własną rękę. Tkanka tłuszczowa jest potrzebna do amortyzacji narządów wewnętrznych oraz do regulacji gospodarki hormonalnej a jak widzimy ona u Pani została zaburzona. Nie radziłabym od razu z 1000 kcal przechodzić na 1500 kcal. Należy zrobić to stopniowo i powoli zwiększać kaloryczność diety. Nie obawia się Pani, jeżeli zacznie Pani delikatnie podnosić kcal to Pani mocno nie przytyje i pojawią się rozstępy. Nie należy się stresować i wciąż myśleć o tyciu czy odchudzaniu, ponieważ to jedynie przeszkadza w zachowaniu równowagi hormonalnej. Jeżeli zwiększy Pani kaloryczność do 1500 wtedy można biegać.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec) Dietetyk