Ile kalorii powinna spożywać dziewczynka, która ma 12,5 lat?

Ile kalorii powinna spożywać dziewczynka,która ma 12,5 lat, waży 37 kilo, ma około 158 cm wzrostu, 2 razy w tygodniu chodzi na basen, uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego i codziennie na nogach wraca do domu ze szkoły ? Z góry dziękuje .

Witam.
Przy tym wzroście na ten wiek córka powinna ważyć 47 kg ( przy drobnej budowie ciała) i spożywać 1 240 kcal dziennie.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Dzienne zapotrzebowanie takiej osoby wynosi około 2tys kalorii. Jest to kaloryczność jaką należy dostarczyć w ciągu dnia aby utrzymać daną masę ciała.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Dziewczynka w podanym wieku powinna spożywać około 2000-2500 kcal. Wszystko zależy m.in. od jej stanu zdrowia i aktywności fizycznej.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

 Julita Krawczyk

Zdecydowanie około 2tys wartościowych kcal, ze względu na to, iż się rozwija, rośnie. 1200 z hakiem to jest zupełne minimum,.. Nie ma co ograniczać aż tak kcal w tym wieku. Także pełnoziarniste pieczywo, ryże, makarony, owoce, warzywa, soki warzywne, ryby, orzechy, jak najbardziej wskazane.