Ile kalorii powinna spożywać 21-latka?

Witam. Mam 21 lat, ważę 45 kg i mam 161 wzrostu. Nie wiem za bardzo ile kalorii dziennie powinnam spożywać, ćwicząc codziennie, w domu 50 min z E. Chodakowską. Dodam, że odżywiam się zdrowo. Codziennie pożywne śniadanie. Obiad pełen warzyw i lekka kolacja.

Witam. Aby ocenić dokładnie Pani zapotrzebowanie kaloryczne potrzebny jest wywiad dietetyczny. Aby utrzymać taką masę ciała, jaką ma Pani obecnie, powinna Pani spożywać ok. 2070 kcal na dobę. Jednak Pani BMI wskazuje na niedowagę, a więc powinna Pani nabrać trochę więcej masy ciała. Z tego względu radziłabym doliczyć dodatkowo ok. 500 kcal na dobę. Pozdrawiam.