Ile kalorii dziennie powinna spożywać moja córka?

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się ile wynosi zapotrzebowanie kaloryczne dla mojej córki. Ma 13 lat 168 cm i waży 53 kg. Dwa razy w tygodniu chodzi na treningi piłki ręcznej (1h 30min), a w szkole ma 4 godziny WF-u (w tygodniu), ale z tym szkolnym WF-em to różnie bywa, jeśli chodzi o ruch. Jeśli chodzi o codzienną aktywność, to raczej nic nadzwyczajnego, wychodzi z psem, a w soboty ma zbiórki harcerskie. Ile kalorii powinna dziennie spożywać moja córka?
KOBIETA, 41 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry

Proszę pamiętać, że w tak młodym wieku mniej ważne są kalorie niż zdrowa, pełnowartościowa dieta, bogata w białko, węglowodany złożone i dobre tłuszcze.

Odpowiadając na Pani pytanie - zakładając małą aktywność fizyczną i chęć utrzymania wagi na danym poziomie zapotrzebowanie bierne córki wynosi około 1350kcal (podstawowa przemiana materii, minimum kcal na podstawowe funkcje życiowe), zaś zapotrzebowanie czynne to około 1900kcal - tyle córka powinna spożywać kcal.

Proszę zachęcać córkę do większego ruchu.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam