Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile kalorii powinienem spożywać?

Witam. Chciałbym dowiedzieć się ile kalorii powinienem spożywać, żeby trzymać wagę na tym samym poziomie. Mam problem z określeniem swojego zapotrzebowania, bowiem różne kalkulatory mają rozbieżności. Prowadzę siedzący tryb życia i poza sportem nic nie robię. Biegam 3 razy w tygodniu po godzinę (9 lub 10 kilometrów) i codziennie spaceruję po godzinę (robię wtedy także 4 - 5 km). Mam 178 cm, 68 kg i 19 lat. Proszę serdecznie o określenie mojego zapotrzebowania do utrzymania wagi.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska
Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska Dietetyk

Witam,
Zakładając, że prowadzi Pan umiarkowanie aktywny tryb życia, Pana dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2830 kcal. Energia na podstawową przemianę materii wynosi 1769 kcal. Żeby bardzo dokładnie wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne na każdy dzień, do tej wartości należy dodać energię zużywaną na wszelkie czynności (praca, obowiązki domowe, sport).

Pozdrawiam,
Aleksandra Żyłowska

http://www.naturhouse-polska.pl/adresy-centrow-nh/pomorskie/gdynia/centrum-dietetyczne-naturhouse-starowiejska/

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy