Stosowanie diety wysokokalorycznej na przytycie a powrót do normalnego żywienia

Stosowałam dietę wysokokaloryczną aby przytyć i moje pytanie czy teraz odrazu mogę wrócić do normalnej kalorycznosci czy raczej powinnam robić to stopniowo? Jesli stopniowo to o ile i co jaki czas odejmować kalorie? Pozdrawiam

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, oczywiście wszystko co stopniowe jest lepsze, gdyż nie prowadzi do szoku dla organizmu. Tak jak wychodzenie z diety odchudzającej to ok.100-150 kcal więcej/tydzień tak podobnie może być ze zmniejszaniem się kaloryczności wychodząc z diety wysokoenergetycznej. Nie znam dokładnego jadłospisu i produktów z diety, więc ciężko mi określić jak powinno to wyglądać. W razie problemu proszę o kontakt.