Zapotrzebowanie kaloryczne dla 20-latki

Jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne dla 20 letniej kobiety. Wzrost 161, waga 42. Ile kalorii więcej jeść aby przytyć?

Witam serdecznie,

Wydaje mi się, że już odpowiadałam na Pani pytanie. aby ustalić zapotrzebowanie muszę znać Pani styl życia i aktywność fizyczną. Nie znam obecnej Pani diety i jej kaloryczności wiec problematyczna robi sie odpowiedz na dane pytania. Wychodząc z diety niskokalorycznej(zakładam że na takiej Pani była) powinna Pani dodawać około 100kcal tygodniowo, stopniowo aby nie pojawił się efekt jojo.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk