Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdrowe odżywianie i waga w miejscu

Dzień dobry, proszę o pomoc: odżywiam się naprawdę zdrowo, piję dużo wody, zielonej herbaty, nie słodzę niczego, ćwiczę 3-4 razy/tyg. Niemal zero mięsa, wędlin, sporo nabiału i ryby. Słodycze sporadycznie (chałwa). Jem owoce, warzywa, zdrowe oleje, nasiona. A moja waga ani drgnie. 60 kg, 174 cm, kobieta 29 lat. BMI 19.9. Chciałabym schudnąć 4 kg. Obecnie od kilku dni piję proszek zasadowy Lengsteiner i jem namoczone suszone śliwki na oczyszczenie jelit. Co robię nie tak? Jestem zdezorientowana.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Cała prawda o multiwitaminach

Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska Dietetyk

Pani BMI jest prawidłowe. Jeżeli schudnie Pani 4kg to będzie oznaczało już niedowagę. Proszę utrzymywać zdrową dietę i aktywność fizyczną i nie próbować się odchudzać - może Pani sobie zaszkodzić. Jeżeli przeszkadza Pani tkanka tłuszczowa w konkretnych partiach ciała można zapisać się na siłownie i ćwiczyć pod opieką trenera osobistego.

Do działu pt: "co robię nie tak", można zaliczyć na pierwszym miejscu chęć szybkiego osiągnięcia efektu. W przypadku organizmu tempo dyktują odpowiednio podjęte działania wykonane w czasie, których efektem końcowym jest założony cel. A to wszystko jest procesem, dlatego proszę ustalić plan działania i zmierzać ku nie mu, jednocześnie korzystając z form pomocy np. poprzez konsultacje u dobrego dietetyka. Nie wszystkie wartości są miarodajne w rzeczywistości, szczególnie jeśli chodzi o BMI.

Pozdrawiam, Piotr

0

Witam Panią,

Chce Pani schudnąć zbyt dużo i zbyt szybko to jest największy problem. w tym momencie Pani BMI jest prawidłowe. Nie powinna już Pani się odchudzać a jedynie dalej dbać o zdrowe nawyki żywieniowe i wysmuklic, wyrzeźbić swoje ciało dzięki aktywności fizycznej.
Jeżeli nadal będzie się Pani prawidłowo odżywiała a dieta nie będzie zbyt niskokaloryczna do tego będzie systematyczna aktywność fizyczna to z pewnością Pani ciało będzie wyglądało pięknie:)
Nie jestem do końca pewna czy oby na pewno Pani dieta ma odpowiednią kaloryczność dostosowaną do Pani potrzeb Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój jadłospis a ja chętnie zerknę i wskaże ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy