Ile kilokalorii powinno spożywać się, aby utrzymać wagę?

Witam, mam 22 lat mój moja waga wynosi 57 kg a wzrost to 171 cm. Ile kalorii powinnam spożywać dziennie by osiągnąć i utrzymać wagę 54kg. Z góry dziękuję za odpowiedz, Pozdrawiam Weronika

Witam, obecne Pani BMI wynosi 19,5, Pani cel, to 18,5, czyli wartość graniczna normy, niebezpieczna o tyle, że łatwo doprowadzić się do anoreksji. Nie podam Pani ile kalorii trzeba spożywać, ponieważ nie mam danych o aktywności fizycznej i nie wiem jaką ma Pani sylwetkę. Przestrzegam przed panującą modą wśród młodych ludzi na odchudzanie się mając masę ciała w normie. Należy się zdrowo odżywiać i być aktywnym sportowo. Zdrowo, to nie znaczy karmić się samymi warzywami. Prosze wykluczyć ze swojego jadłospisu fast foody i słodycze, unikac składnika jakim jest syrop glukozowo-fruktozowy (czytać etykiety). To wystarczy, aby w Pani przypadku czuć sie dobrze i mieć ładną sylwetkę.

Witam Panią,

W tym momencie ma Pani wagę prawidłową. Nie powinna Pani już tyle chudnąć, ale zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Zalecam również aktywność fizyczną. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom ciało stanie sie jędrne i smukłe a nie wychudzone! Nie jestem w stanie obliczyć Pani zapotrzebowanie energetycznego, ponieważ nie wiem nic na temat Pani stylu zycia i aktywności fizycznej. Przestrzegam jednak przed zbyt drastycznym odchudzaniem. Zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest bardzo niebezpieczny a liczenie kalorii oraz rygorystyczne diety często kończą się zaburzeniami odżywiania.

Proszę żyć aktywnie, dbać o zdrowe nawyki żywieniowe a będzie pani zadowolona ze swojego ciała.

Powodzenia!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska