Witam,

dobowe zapotrzebowanie energetyczne ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta, ze względu na to, iż jest ono zależne od masy ciała, wzrostu, płci, aktywności fizycznej itp. Bez przeprowadzenia wywiadu żywieniowego nie mogę stwierdzić, czy 2000 kcal/dobę w Pana przypadku jest odpowiednim zapotrzebowaniem.

Zapraszam na konsultację on-line

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

0

Ciężko jest określić zapotrzebowanie bez szczegółowych danych (wiek, wzrost, waga, ilość kg które chce Pan zgubić, aktywność fizyczna itd.).
Mogę jednak powiedzieć, że w przypadku dorosłych mężczyzn często stosuję diety odchudzające na poziomie 1900 - 2200 kcal, więc bez obaw :)

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea

0

Witam, niewykluczone, że te wspomniane 2000 kcal/dobę to akurat podaż energii, która w Pana przypadku jest idealna. Trudno się to tej wartości odnieść nie znając pomiarów antropometrycznych czy aktywności fizycznej. Zdarza się, ze niektórzy z moich pacjentów redukują masę ciała nawet przy nieco wyższej energetycznosci diety, jeśli są oczywiście do takiej wskazania.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

0

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam serdecznie,

Jestem przekonana, że specjalista, którego Pan odwiedził, doskonale wiedział ,,co robi". Diety niskoenergetyczne są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i mogą doprowadzić do spustoszenia organizmu oraz powstania zaburzeń odżywiania. Dieta ,,2000 kcal" powoduje, że przez cały dzień odczuwamy sytość i rzadko sięgamy po dodatkową przekąskę. Minimalizujemy tym samym ryzyko ,,podjadania". Proszę pamiętać, że nadmierna kontrola żywieniowa może przekształcić się w rozhamowanie, co zaowocuje niepotrzebnym ,,efektem jojo". Jeśli nie jest Pan zadowolony z tempa redukcji - proszę udać się do specjalisty, który w precyzyjny sposób określi Pana zapotrzebowanie energetyczne i przeprowadzi staranną edukację żywieniową. Dzięki zyskanej wiedzy będzie Pan mógł bez trudu osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Proszę pamiętać, że odchudzanie powinno przebiegać stopniowo a jego tempo nie powinno przekraczać 0,5 kg na tydzień.

Życzę powodzenia!

Marta Kalinowska
Psycholog żywienia

0

witam Pana,

najprawdopodobniej 2000kcal jest to podaż kaloryczna nieco niższa od Pana czynnej przemiany materii, którą dietetyk wyliczył. Dostarczając mniej kalorii niż wskazuje na to AMR będzie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej i będzie Pan chudł. Posiłki jadane 5 razy dziennie w regularnych odstępach a do tego przepisy na zdrowe dania są jak najbardziej wskazane. Uważam wiec że powinien Pan skupić sie nad zaleceniami dietetyka, u którego Pan był.
pozdrawiam
Joanna Wasiluk

0
Mgr Magdalena Borowiec
Mgr Magdalena Borowiec

Witam
zdrowe odchudzanie nie ma nic wspólnego z głodówką
Należy jeść racjonalnie i zdrowo
Podaż energii powinna być dostosowana do potrzeb, fizjologii, ewentualnych chorób czy aktywności fizycznej
posiłki były komponowane w taki sposób, żeby mogły w ciągu dnia dostarczyć do organizmu wszystkich niezbędnych makro- i mikroelemntów. Im bardziej urozmaicona będzie dieta, tym łatwiej zaspokoi zapotrzebowanie na niezbędne składniki i witaminy i tym łatwiej schudniesz. Komponując posiłki trzeba mądrze dobierać dobre źródła pełnowartościowego białka z chudych, białych mięs (UWAGA na kurczaki i ryby hodowlane). Nie bać się wieprzowiny. Czerwone mięso ma wiele cennych dla nas składników, nie warto kompletnie rezygnować z tych źródeł białka. Produkty mleczne proszę pamiętać o kefirach, maślance, chudym/półtłustym twarogu. UWAGA nie nabierać się na produkty ‘light’ (mniej tłuszczu a więcej cukrów prostych). Jeśli nie ma konieczności ze względów zdrowotnych ograniczać ilość błonnika w diecie to pamiętać warto o otrębach i płatkach zbożowych, o brązowym, niełuskanym ryżu, o kaszach gruboziarnistych. Są fantastycznym źródłem węglowodanów złożonych, z których będziemy czerpać energię każdego dnia. Cukry proste – tylko w postaci owoców, najlepiej świeżych. Pamiętać należy o cudownych naszych rodzimych owocach sezonowych. Warto je zabrać ze sobą jako przekąskę, albo w formie drugiego śniadania. Warzywa – bogactwo witamin, mikroelementów ! Jedzmy je – na surowo, gotowane na parze, jako przystawka albo jako danie główne. Zdrowe jedzenie to również odpowiednia obróbka termiczna, zrezygnujmy ze smażenia na tłuszczu. Zastąpmy je gotowaniem, gotowaniem na parze, duszeniem, smażeniem beztłuszczowym, pieczeniem w rękawie lub w garnku rzymskim. I oczywiście dobre oleje. Zrezygnuj ze słodyczy, słodycz najlepiej czerpać z owoców.
Pozdrawiam ciepło Asia Szmitak-Łuszczyk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty