Stabilizacja wagi po odchudzaniu

Witam.Mam pytanie dotyczące utrzymania wagi.Moja waga na dzień dzisiejszy to 58kg.rozpoczynając odchudzania ważyłam 87kg czyli straciłam 29kg i chciałabym aby już nie leciała w dół,ale też nie szła w górę.Dodam że jem 5 podstawowych posiłków tylko w mniejszych ilościach niż kiedyś,zastępując pieczywo białe- ciemnym i odstawiając słodycze,Jak powinnam postępować
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz
37 poziom zaufania

Witam. Gratuluję takiego spadku masy ciała. Efektem odchudzania powinny być zdrowe nawyki żywieniowe takie jak m.in. regularność, umiarkowanie i urozmaicenie. Pani podejście jest dobre, po zakończeniu odchudzania należy stopniowo zwiększać podaż energii pochodzącej ze zdrowych produktów. Zależy to od kaloryczności diety odchudzającej, średnio o 200 kcal na dzień przez pierwsze 1-1,5 tygodnia od zakończenia odchudzania (np. przez dodanie 2 łyżek zbóż lub 1 kromki chleba, 1 porcji owocu i ok 80g produktu białkowego), przez kolejny 1-1,5 tygodnia dodatkowe 400 kcal itd. aż do momentu stabilizacji masy ciała. Ważenie odbywa się 1 raz w tygodniu.

0

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty