Niski indeks glikemiczny w diecie a brak zmniejszenia obwód ciała podczas spadku wagi

Witam, od 3miesięcy jestem na diecie o niskim ig. Dodatkowo 6-7dni w tyg ćwiczę od 40-60min. Moja waga początkowa to 80.5kg obecnie jest to 71.5. Martwi mnie jednak fakt że razem ze spadkiem wagi powinny spadać centymetry a u mnie są praktycznie takie same,mimo utraty 9kg.Jaki jest tego powód? Pozdrawiam

Przede wszystkim jadłospis redukcyjny powinien co jakiś czas ulegać modyfikacji, w związku z ciągle zmieniającymi się parametrami Pani organizmu. Nie wiemy też jak wygląda Pani obecne żywienie pod katem proporcji poszczególnych składników odżywczych. Być może pomimo doboru produktów o niskim indeksie glikemicznym popełnia Pani jakieś żywieniowe błędy, które mają wpływ na nieefektywne odchudzanie. Sama waga nie jest dobrym wyznacznikiem zmian naszego organizmu, najlepiej byłoby wykonać analizę masy i składu ciała, która pokaże dokładną zawartość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który wykona Pani badanie analizatorem, a także przeanalizuje dotychczasowe żywienie i na tej podstawie będzie mógł zasugerować Pani terapię żywieniową.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Droga Pani!

Warto zwracać uwagę nie tylko na masę ciała, ale również na obwody i konkretny skład ciała badany metodą bioimpedancji elektrycznej na 8-elektrodowym analizatorze. Regularne wykonywanie tego typu badania dokładnie wskaże zmiany, jakie zachodzą w Pani organizmie. Należy również zwracać uwagę na jadłospis, który nie powinien być monotonny i zmieniać się proporcjonalnie do zmian występujących w organizmie podczas procesu odchudzania.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
Same kilogramy są niewystarczające do oceny postępów odchudzanie. Bardzo dobrym wskaźnikiem będzie analiza składu ciała. Dodatkowo, dieta powinna być dynamiczna - zmieniać się wraz z postępami odchudzania.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl