Brak spadku wagi pomimo ćwiczeń i diety u 18-latki

Od dwóch lat walczę z nadwagą. W ciągu pierwszego półroku schudłam 13 kg, potem waga stanęła, a pod koniec roku przytyłam ok. 3 kg. W tamtym roku od kwietnia do połowy maja schudłam ok. 5 kg teraz waga stoi. Przez cały ten czas ćwiczę sześć razy w tygodniu po min. 1 godzinie dziennie. Teraz ważę 68 kg, przy wzroście 159 cm, mam 18 lat. Dlaczego nie chudnę, pomimo co miesięcznych zmian planów ćwiczeń i metod zdrowego odżywiania, które nie zmieniły się?

Witam. Aby móc doradzić coś konkretnego, potrzebny jest wywiad dietetyczny, który pozwoliłby dokładnie przeanalizować Pani sposób odżywiania. Problem może (ale nie musi) leżeć w nieprawidłowo zbilansowanej diecie. Powinna Pani skontrolować też swój stan zdrowia (m.in. zbadać hormony tarczycy). Często przy odchudzaniu pojawia się tzw. efekt zatrzymania, kiedy w pewnym momencie waga stoi w miejscu i nie chce dalej ruszyć. Nie należy się jednak poddawać. Proszę też nie sugerować się samą wagą, ale mierzyć także obwody ciała lub udać się do dietetyka, który wykona analizę składu ciała. Być może od ćwiczeń przybywa Pani masy mięśniowej. Radziłabym jednak udać się do dietetyka. Pozdrawiam serdecznie.