Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przybieranie na wadze mimo diety i wysiłku fizycznego

Kiedyś miałam sporą nadwagę, przeszłam przez diety 100kcal, treningi, endokrynologów - nic. 3-4 lata temu zrzuciłam zbędne kg i teraz ważę ok 75kg przy 181cm. Zastanawia mnie jedno, mimo treningów (5-6 razy w tyg po min 1h) i zdrowej żywności przybieram. Jestem załamana, bo widzę jak inni pochłaniają pizzę, batony, a ja nie pamiętam jak smakują pierogi czy zastanawiam się mogę zjeść chleb z dżemem, a mimo to tyje i wątpię, że uda mi się schudnąć do 72kg - wagi przy której czułam się najlepiej.
KOBIETA ponad rok temu

Dieta eskimosów a choroby serca

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Trudno na podstawie niewielkiej ilości danych dotyczących stylu żywienia określić przyczynę takiego zjawiska. Może być nią na przykład długotrwałe stosowanie zbyt niskoenergetycznej diety (np. 1000kcal), która po powrocie do tradycyjnego sposobu żywienia (nawet w oparciu o zasady zdrowego odżywiania) może skutkować efektem powrotu do wyjściowej masy ciała.
Warto byłoby szczegółowo przeanalizować jadłospis z dietetykiem, ustalić dzienną podaż energii i wprowadzić modyfikacje do sposobu żywienia tak, aby masa ciała utrzymywała się w normie.
pozdrawiam

0

Witam,
Przy tego typu problemach warto zastanowić się nad skorzystaniem z indywidualnej porady specjalisty. Jeśli udało się Pani zrzucić zbędne kilogramy to wspaniale, ponieważ to może oznaczać że spokojnie może Pani zrzucić i te pozostałe 3 kg, tylko trzeba znaleźć odpowiedni sposób, a jest ich kilka w zakresie dietetyki. Jeśli chodzi o tendencję do tycia, to niestety tak już jest, że nasze ciała są w pewien sposób zaprogramowane, jedne na tycie, inne na chudnięcie. Chodzi tu głównie o genetykę, dlatego jednym łatwiej chudnąć a innym dużo trudniej. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy