czy codzienne spacery i suplementy diety na nadwagę wystarczą, aby schudnąć?

Mam 23 lata i 10 kg nadwagi (przy 161 cm wzrostu ważę 75 kg). Mam fałdy tłuszczu na bokach, brzuchu, pośladkach i rękach. Bardzo mnie to irytuje. Nie wiem już, co robić. Czy codzienne spacery i suplementy diety na nadwagę wystarczą, aby zrzucić chociażby te 5 kg w miesiąc? Bardzo proszę o pomoc. Nie stać mnie ani na dietetyka, ani na trenera personalnego.

Spacery jak najbardziej będą dobrym rozwiązaniem, natomiast suplementy na odchudzanie sa zdecydowanie zbyteczne. Te pieniądze lepiej wykorzystać na konsultacje u wykwalifikowanwgo dietetyka ktory w przystępny sposób wskaze pani prawidłową drogę do redukcji masy ciała.
Zapraszan do kontaktu.
Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centeum Dietetyki Nutrado

Suplementy diety nie zastępują żywności, a mogą jedynie wspomóc proces odchudzania. Zatem należy połączyć aktywność fizyczną oraz racjonalne żywienie, aby następowała redukcja masy ciała. Suplement na odchudzanie to tylko dodatek, a nie sposób na schudnięcie.
Proszę jeść 4-5 posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych. Z diety wyrzucić słodycze, przekąski słone, frytki, napoje gazowane, napoje energetyzujące. Zamiast napojów i soków pić wodę. Oprócz wymienionych przeze mnie produktów nic nie trzeba z diety wyrzucać, ani bać się jedzenia. To słodycze i żywność przetworzona są wrogami odchudzania, a nie normalne, zdrowe jedzenie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok

Witam serdecznie,
spacery jak najbardziej pomogą w redukcji wagi choć zachęcałabym do bardzej intensywnego wysiłku fizycznego.
Suplementów diety jednak nie polecam. Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy na odchudzanie nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk