Spadek wagi przy ćwiczeniach na stepie

Witam Moje pytanie dotyczy ćwiczeń na stepie skrętnym. Staram się chodzić dwa razy dziennie po 35 min. Z odczytu wynika, że w czasie pół godziny spalam 265 kalorii. Chciałam zapytać o efekty, w jakim czasie będę mogła zauważyć spadek wagi? Dodam, że mam 35 lat, wzrost 176 cm, waga 88 kg. Po 18.00 godzinie staram się nic nie jeść, choć słodycze to moja pięta Achillesa. Dziękuję Ania

Witam, żeby spalić 1 kg tłuszczu trzeba by spalić 7000 kcal. Jeżeli chodzi o spadek masy ciała u pani to zależy od tego jaka jest kaloryczność diety. Czy jest jakiś deficyt kaloryczny?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, wszystko zależy od tego co Pani zjada w ciągu dnia. Jesli te 265kcal (ktore jest tylko ogolnie okreslane, a rezczywiscie jest spalanie o 1/3 lub 1/4 mniejsze) nadrobi Pani pozniej jednym batonikiem przy zachowaniu okreslonej dawce kcal dostosowanej pod Panią dzienni e- waga będzie stala. A jesli bilans kaloryczny dzienny jest wiekszy to mimo cwiczen moze Pani tyc. Sport to dodatek, podstawą jest dieta:) Najlepiej, aby udala się Pani do najblizszego dietetyka i wykonala analize skladu ciala. Po wywiadzie dietetycznym dietetyk stwierdzi jak ma Pani jesc i jaki bedzie spadek wagi. Powodzenia!

Witam. Efekty zależą od różnych czynników, w dużej mierze od sposobu odżywiania. Zdrowa dieta plus regularna aktywność fizyczna przyniosą pożądane efekty. Najlepiej mierzyć obwody ciała (talia, biodra, uda) raz na 2 tygodnie i nie sugerować się tylko samą wagą, gdyż waga nie zawsze odzwierciedla spadek masy ciała. Kolacja powinna być zjedzona najlepiej 3 godziny przed snem, ponieważ zbyt długi okres głodu spowalnia metabolizm i przyczynia się do niepotrzebnego podjadania. Gdyby chciała Pani skorzystać z pomocy dietetyka, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam i zapraszam na bloga ze zdrowymi przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com.