Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Witam, w ciągu ostatniego roku przytyłam 8kg. Ważę 63,5kg. przy wzroście 165cm. Chciałabym zrzucić "nadprogramowe" kilogramy , jednak nie za bardzo wiem jak. Koleżanka dała mi pewne wskazówki, ale nie wiem czy są właściwe dla mnie. Mianowicie : śniadanie 30g węglowodanów, 100g białka,warzywa. 2śniadanie:owoc, obiad:100g białka, 30g węglowodanów, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, warzywa gotowane i surowe, podwieczorek:150ml jogurtu naturalnego, kolacja:100g białka, warzywa gotowane i surowe,łyż.oliwy.

Jeżeli pragnie Pani zrzucić zbędne kilogramy to sugerowałabym wizytę u specjalisty, niekoniecznie u koleżanki. Dieta podana przez koleżankę to dieta wysokobiałkowa (podaż białka większa niż u niejednego kulturysty), a co za tym idzie niebezpieczna dla zdrowia i praktycznie gwarantująca efekt jo-jo. Biorąc pod uwagę dość duży przyrost masy w stosunkowo krótkim czasie powinna Pani także prześledzić ewentualne przyczyny takiego wzrostu masy, gdyż jeżeli wynikają np. z zaburzeń hormonalnych to dowolna dieta nie będzie bardzo skuteczna. Prawidłowe postępowanie dietetyczne należy dobrać w oparciu o indywidualne uwarunkowania, ale także w sposób odpowiedni do przyczyn pojawienia się zbędnych kilogramów.