Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbędne kilogramy - jak je zrzucić?

Witam. mam 24 lata, wzrost 165 i ważę ok. 74 kg, a moje BMI wynosi 27. Od ok roku przytyłam prawie 8 kilogramów. We wrześniu tego roku wychodzę za mąż i bardzo chciałabym do tego czasu zrzucić zbędne kg (a mam ich trochę). Nie stosuję żadnej diety, staram się po prostu jeść mniej, a częściej. Jak do te pory nie dało mi to żadnych rezultatów. Jestem osobą średnio aktywną fizycznie, a w mojej rodzinie zdarzają się przypadki nadwagi. Proszę o pomoc, może zaproponowane jakiejś diety. Pozdrawiam. Panna młoda

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 27. Biorąc pod uwagę, że norma mieści się w granicach 19-24,9, oznacza to, że masz nadwagę. Rzeczywiście, dla zdrowia, powinnaś pomyśleć o redukcji masy ciała. Pamiętaj jednak, że chwilowe diety nie są dobrym sposobem na trwały spadek masy ciała.

Badania wskazują, że chudnięcie w tempie 0,5 do 1,5 kilograma tygodniowo poprzez wybieranie zdrowych posiłków, zjadanie średniej wielkości porcji oraz wprowadzanie aktywności fizycznej do obowiązków dnia codziennego jest najlepszym sposobem na zrzucenie wagi ciała i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie.

Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli.
W ciągu dnia spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych,
4 porcje warzyw,
3 porcje owoców,
2 porcje produktów mlecznych,
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).

Unikaj takich produktów jak: fast foody, słodycze oraz gotowe dania. Pij przynajmniej 2 l niegazowanej wody dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów. Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej - około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Możesz zajrzeć także na naszą stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia. Znajdziesz tam mnóstwo propozycji ćwiczeń.

Ponadto polecamy:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy