Zbędne kilogramy - jak je zrzucić?

Witam. mam 24 lata, wzrost 165 i ważę ok. 74 kg, a moje BMI wynosi 27. Od ok roku przytyłam prawie 8 kilogramów. We wrześniu tego roku wychodzę za mąż i bardzo chciałabym do tego czasu zrzucić zbędne kg (a mam ich trochę). Nie stosuję żadnej diety, staram się po prostu jeść mniej, a częściej. Jak do te pory nie dało mi to żadnych rezultatów. Jestem osobą średnio aktywną fizycznie, a w mojej rodzinie zdarzają się przypadki nadwagi. Proszę o pomoc, może zaproponowane jakiejś diety. Pozdrawiam. Panna młoda

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 27. Biorąc pod uwagę, że norma mieści się w granicach 19-24,9, oznacza to, że masz nadwagę. Rzeczywiście, dla zdrowia, powinnaś pomyśleć o redukcji masy ciała. Pamiętaj jednak, że chwilowe diety nie są dobrym sposobem na trwały spadek masy ciała.

Badania wskazują, że chudnięcie w tempie 0,5 do 1,5 kilograma tygodniowo poprzez wybieranie zdrowych posiłków, zjadanie średniej wielkości porcji oraz wprowadzanie aktywności fizycznej do obowiązków dnia codziennego jest najlepszym sposobem na zrzucenie wagi ciała i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie.

Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli.
W ciągu dnia spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych,
4 porcje warzyw,
3 porcje owoców,
2 porcje produktów mlecznych,
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).

Unikaj takich produktów jak: fast foody, słodycze oraz gotowe dania. Pij przynajmniej 2 l niegazowanej wody dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów. Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej - około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Możesz zajrzeć także na naszą stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia. Znajdziesz tam mnóstwo propozycji ćwiczeń.

Ponadto polecamy:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki