Jak zrzucić te 7kg?

Mam 16 lat, 178cm wzrostu, ważę 71kg, jestem aktywna fizycznie. Podejmowałam próby odchudzania się, jednak kończyły się one niepowodzeniem. Jedynym sposobem, który stosowałam, to 'podkręcenie' metabolizmu. Piłam dużo, wody, jadłam, często i w małych porcjach. Po takim tygodniu prób, schudłam, 2kg. Nadal utrzymuje ta wagę, bez podkręcania metabolizmu, Jednak zauważyłam, że po tym jestem praktycznie cały czas głodna, jem obiad, za godzinę mogę jeść znowu. Bardzo szybko też trawi mój żołądek pokarm, bo mam taki szybki metabolizm. Potrafię wypróżniać się nawet 3 razy dziennie, choć kiedyś był to jeden raz. Wiem, że chyba coś jest nie tak, bo wszystkie moje koleżanki normalnie jedzą, a ja mogę cały czas. Niepokoi mnie to. Obawiam się też, że nie wytrzymam żadnej głodówki, bo ja praktycznie non stop myślę o jedzeniu. Nie wiem, czy istotnym faktem jest, też to, że kiedyś jak byłam głodna, to burczało mi w brzuchy i dało się to znieść, a teraz, gdy czuję się głodna, to aż wręcz ten brzuch mnie boli, nie mogę wtedy robić nic innego, tylko muszę iść i coś zjeść. Moim marzeniem jest jednak mimo tego wilczego apetytu, zrzucić, z 7-6 kg. Lepiej bym się czuła fizycznie. Jednak w jaki sposób ja mogę to uczynić? Proszę o poradę, pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa. Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 22,4. Nie musisz się więc odchudzać! Jeśli jednak chcesz utrzymać właściwą masę ciała i jednocześnie nie być głodna, powinnaś stosować się do prawidłowych nawyków żywieniowych.
Twoje „podkręcanie’ metabolizmu to po prostu wprowadzenie kilku właściwych zasad żywienia.
Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli, wtedy Twój mózg szybciej dostanie informację o nasyceniu, a Ty zjesz mniej.
W ciągu dnia powinnaś spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe)
Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej- około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Wypróbuj ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl
Myślę, że po tych zabiegach nie będziesz odczuwała ciągłego głodu a Twoje ciało będzie szczupłe i jędrne. Nie powinnaś jednak skupiać się na odchudzaniu, a jedynie na właściwym stylu życia.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak zrzucić wagę?

Mam 17 lat, 175 wzrostu i ważę 75 kg. Niby się mieszczę w granicach ale sądzę że jestem gruba. Mam grube uda, brzuch to jeden wielki wałek, buzia okrągła. Moim celem jest 65 kg. Nie mam zielonego pojęcia jak zrzucić kilogramy. Proszę o doradzenie jakiejś diety i ćwiczeń. Mam wysoką motywację i jestem skłonna na poświęcenie.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Witam,

Dieta powinna składać się ze wszystkich produktów i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a więc nie może być to dieta na przykład: białkowa = proteinowa, czy też owocowa. Ważne jest aby dieta zawierała: i węglowodany i białka i nawet tłuszcze. Oczywiście składniki te powinny być w ograniczonych ilościach, ale nie można ich całkowicie wykluczyć z diety.

Drugą kluczową sprawą jest regularność - należy spożywać 4-5 posiłków o stałych porach. Pomaga to zapobiegać napadom głodu oraz przyspiesza metabolizm.

Ponad to, aktywność fizyczna - jest ona niezbędna w odchudzaniu. Należy codziennie się ruszać minimum 20 minut. 

Do tego ważny jest odpowiedni dobór produktów pożywczych. Poniżej podaję z czego powinna się składać zdrowa dieta (ilość produktów odnosi się do 1 dnia):

- warzywa 500g
- owoce 100g
- wędlina drobiowa 4 plastry
- tłuszcz 10g
- mięso chude lub ryby 150g
- pieczywo ciemne 4 kromki
- ryż/makaron/kasza 4 łyżki stłowe suchej masy
- produkty nabiałowe o zawartości tłuszczu poniżej 1,5% 600g

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą w redukcji masy ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Boczki - jak je zrzucić?

Mam 15 lat. Mam odpowiednią wagę 174 cm i 60 kg, ale za dużo tkanki tłuszczowej na udach i tzw. boczkach, no i na rękach, ramionach. Bardzo mi zależy na tym, aby to zmienić najlepiej tydzień, bo wyjeżdżam i BARDZO bym chciała ładnie wyglądać w kostiumie. Dodam jeszcze, że mam bardzo mały biust, co wygląda kiepsko przy tych udach, boczkach i ramionach.. :( Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Ewa
15 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś stosować diet odchudzających. Jeśli chcesz wysmuklić swoje ciało i nadać mu jędrności powinnaś zacząć ćwiczyć. Musisz jednak wiedzieć, że przez tydzień nie uzyskasz pożądanych efektów. Organizm potrzebuje regularnej dawki ruchu, a przy tym zdrowego i wartościowego pożywienia, którego w dzisiejszych czasach mało kto dostarcza. Zacznij od wyeliminowania nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Codziennie powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Posiłki powinny być lekkie, ale częste, po to aby organizm mógł przyswajać wszystkie składniki, a nie odkładać w postaci tłuszczu, co robi gdy jemy zbyt rzadko. Jedz produkty pełnoziarniste, ryby, mięso chude i drobiowe, orzechy, produkty mleczne chude i półtłuste oraz owoce. Unikaj natomiast tłustych mięs (wieprzowina i wołowina), produktów typu Fast food, napojów gazowanych, słodzonych napojów owocowych, słodyczy, krakersów, chipsów czy paluszków. Jedz produkty pieczone, gotowane lub duszone bez obsmażania, unikaj potraw smażonych.
Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch i uda zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, które znajdziesz na naszej stronie, po czym przejdź do części aerobowej- pływanie, jogging czy jazda na rowerze. Ćwicz tak minimum 30 minut. W sumie ćwicz około 45 minut 3 razy w tygodniu, dzięki czemu Twoje ciało nabierze smukłości, a tkanka tłuszczowa efektywniej zostanie spalona.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty