Jak to zrobić, tzn. schudnąć do 56 kg?

Witam. Jestem kobietą. Mam 17 lat rocznikowo. 163 cm wzrostu i ważę 62 kilogramy. Chciałabym schudnąć do 56 kilogramów. Jest to moja "waga idealna", którą utraciłam jakiś czas temu. Jestem aktywna fizycznie i zmobilizowana. Gotowa na wysiłek i walkę ze swoją wagą. Potrzebują tylko dobrej diety i porady z zewnątrz. Chcę dodać, iż moja nową wagę, 56 kilogramów, chcę osiągnąć w czasie 4 miesięcy. Mam nadzieje, że jest to możliwe lub jest możliwe osiągniecie podobnej wagi. Czekam na profesjonalną poradę. Bardzo dziękuję. J.

Witam,
Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 23, oznacza to, że masz prawidłową masę ciała. Nie musisz się więc odchudzać. Jeśli jednak najlepiej czujesz się przy masie ciała wynoszącej 56 kg, powinnaś zacząć stosować zdrowe nawyki żywieniowe i być aktywną fizycznie. W ciągu 4 miesięcy możesz schudnąć średnio 12 kg, przy stosowaniu diety odchudzającej. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych również pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy w 4 miesiące. Pamiętaj, że zdrowa dieta powinna być stosowana przez całe życie- nic w tym trudnego i z pewnością nie pozbawisz się przyjemności z jedzenia.
Zacznij od spożywania 4-5 posiłków w ciągu dnia, co 3-4 godziny. Powinny być lekkie i małe objętościowo. Nigdy się nie przejadaj i jedz powoli, wtedy Twój mózg szybciej dostanie informację o nasyceniu, a Ty zjesz mniej.
W ciągu dnia powinnaś spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe)
Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Poza tym pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej- około 30 minut dziennie. Próbuj wszystkiego, aż znajdziesz sport, który będzie Ci sprawiał najwięcej przyjemności. Wypróbuj ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj, że odpowiednia motywacja na pewno pomoże osiągnąć Twój cel.
Pozdrawiam.