Zbędne kilogramy: jak je skutecznie stracić?

Mam 12 lat, ważę 73,5 kg i mam wzrostu 1,65 cm. Wiem, że to niedobrze, ale jak się tego pozbyć? Od dawna próbuję, ale nie mogę nic dla siebie znaleźć. Proszę, moglibyście mi pomóc zrzucić te zbędne kilogramy?
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała znajduje się dużo powyżej ogólnie przyjętych norm. Odchudznie w wieku dojrzewania powinno być prowadzone rozsądnie, pod okiem specjalisty. Samodzielnie dobrana dieta odchudzająca może grozić niebezpiecznymi dla zdrowia powikłaniami. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna. Niezbędna będzie wizyta u lekarza, który ustali przyczynę problemu oraz w razie potrzeby, zaleci leczenie lub skieruje do dietetyka.