Mam 14 lat - jak zrzucić zbędne kilogramy?

Witam, mam na imię Kamila (14 lat, 155cm, 44kg). Wiem, że padło już wiele takich pytań jak moje ale chciałabym zrzucić zbędne kilogramy, ale nie pragnę zrzucić tylko parę kilogramów lecz chcę się pozbyć mięśni. Nie wiem czy to będzie możliwe, gdyż tańczę (2 razy w tygodniu po 2 godziny). Już kilka krotnie prosiłam mamę, aby udała się ze mną do dietetyka ale ona się nie zgodziła, dlatego pragnę, aby wasze odpowiedzi były mądre i rozsądne. Robię to, gdyż źle się czuję we własnej skórze. + najbardziej interesuje mnie zrzucenie tkanki tłuszczowej oraz zniwelowanie mięśni w dolnych partiach ciała (uda, łydki, pupa).
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała oraz wzrost znajdują się niewiele powyżej dolnej granicy normy dla wieku. Proporcje w budowie są zachowane. Ponieważ Twój organizm jest na etapie intensywnego rozwoju, nie powinnaś się odchudzać. Restrykcyjna dieta może prowadzić do nieodwracalnych zaburzeń. Problem z akceptacją własnego ciała może wskazywać na występowanie jednej z chorób związanych z zaburzeniami odżywiania. Powinnaś porozmawiać o swoim problemie z rodzicami oraz, w razie potrzeby, udać się do swojego lekarza.