Jak zrzucić zbędne kilogramy u osoby przed cesarskim cięciem?

Witam, za pare dni będę miała cesarskie cięcie. Zamierzam karmić piersią i zastanawiam sie jak mogę zrzucić w tym czasie zbędne kilogramy. Przytyłam bardzo dużo bo aż 23kilo, wazę 83kg przy wzroście 158cm. Jest mi cieżko i obawiam sie ze kilogramy zostaną. W ciąży miałam apetyt ale jadłam zdrowo, beztłuszczowe produkty i dużo warzyw o owoców. Mało piłam, jest to mój problem bo raczej wypijam 1 litr wody dziennie o do tego kawę lub herbatę. Zamierzam ćwiczyć na trampolinie ale nie wiem kiedy będę mogła zacząć ze względu na cięcie cesarskie, co jeszcze mogłabym zrobić?

Dzień dobry,

w momencie kiedy jest Pani w ciąży absolutnie nie powinna Pani stosować żadnych diet. Nadmiar kilogramów, które teraz Pani towarzyszą bez problemy będzie Pani mogła zredukować po porodzie ( nawet CC) jednakże pod kontrolą dietetyka. Dzięki temu Pani dziecko też będzie bardzo dobrze odżywione, a nie będzie konieczność włączania ćwiczeń aby pobudzić redukcję masy ciała.

Uważam, że ok 2-3 tygodnie po porodzie powinna się Pani udać na konsultację do dietetyka, lub teraz aby nie przekraczać Pani zapotrzebowania energetycznego.

Pozdrawiam