Powody dla cesarskiego cięcia

Mam 30 lat, jestem po pierwszym porodzie przez cesarskie cięcie z powodów okulistycznych - zmiany degeneracyjne siatkówki, które wg. nowych zaleceń nie są już wskazaniami do cc; do tego przy pierwszej ciąży miałam stan przedrzucawkowy i konflikt serologiczny w grupach głównych. Czy tym razem mam się spodziewać cc czy porodu sn? Dodam, że od wielu lat cierpię na liszaj twardzinowy i zanikowy. Czy może to być wskazaniem do cc?

Na pewno wymaga Pani konsultacji u okulisty i uzyskania pisemnej informacji czy może Pani rodzić siłami natury. Pozostałe opisane choroby nie są wskazaniem do cięcia cesarskiego.