Zrzucenie zbędnych kilogramów przy menopauzie

Dzień dobry, mam problem z wagą. Mam 47 lat i przechodzę właśnie okres menopauzy. Nie mogę zrzucić zbędnych kilogramów, które sprawiają, że czuję się nieatrakcyjna i obniżają moją wydolność fizyczną. Szybko się męczę, źle się czuję po jedzeniu. Pracuję w biurze, więc nie mam zbyt wiele ruchu. Mam 158cm wzrostu i ważę 65kg. Proszę o wskazówki w układaniu diety i w doborze odpowiedniej aktywności fizycznej.

Okres okołomenopauzalny ze względu na zaburzenia hormonalne jest często związany z problemem z utrzymaniem właściwej masy ciała. Proponuję zgłosić się do dietetyka w celu ustalenia odpowiedniej diety. Proszę nie zapominać też o utrzymaniu aktywności fizycznej.

Zmiany hormonalne które występują w okresie okołomenopauzalnym mogą powodować problemy z utrzymaniem właściwej masy ciała.Warto skorzystać z porady dietetyka oraz pamiętać o aktywności fizycznej. Należy też wykluczyć choroby tarczycy.