Czy możliwe jest trwałe i definitywne zrzucenie kilogramów?

Witam, odchudzam się i zrzuciłem już 40 kg, jednak bardzo sie boję, że organizm przyzwyczai sie do nowego stylu życia i kilogramy powrócą. Jak to wygląda z naukowego punktu widzenia? Czy możliwe jest trawałe i definitywne zrzucenie kilogramów? Interesują mnie odpowiedzi poparte wynikami badań.

Dzień dobry,

zastosowanie zdrowej diety daje nam bardzo duże szanse na utrzymanie aktualnej masy ciała.

Jeżeli powróci Pan do starych nawyków żywieniowych niestety prawdopodobnie efekt jo -jo się pojawi.

Bardzo istotny elementem całej kuracji odchudzającej jest powolne rozszerzanie diety do Pana całkowitego zapotrzebowania energetycznego..

Pozdrawiam
Joanna Wardenga