Czy jedzenie o stałych porach pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów?

Witam czy jedzenie o stałych porach pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów ?

Dzień dobry,

Regularne spożywanie posiłków należy do podstawowych zasad prawidłowego żywienia. Zapewnia ono stały dopływ glukozy do organizmu i chroni nas przed nagłym uczuciem głodu, a zatem także przed spożywaniem dużych objętościowo posiłków z udziałem nierzadko mocno przetworzonych produktów o wysokiej wartości energetycznej, które nie służą redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto właściwa częstość spożywania posiłków stanowi istotny element zdrowego odżywania i dbania o optymalną masę ciała (prawidłowe BMI w zakresie 18,5 - 24,9). Zauważono, że u osób, które na ogół spożywają 1-2 obfite posiłki w ciągu dnia częściej występuje otyłość, hipercholesterolemia, cukrzyca i kamica pęcherzyka żółciowego w porównaniu z tymi, którzy zjadają dziennie większą ilość posiłków (4-5). Podsumowując odpowiedź na Pańskie pytanie - zdecydowanie wprowadzenie regularności spożywania posiłków do Pana stylu życia wraz z pozostałymi zasadami prawidłowego żywienia (w tym znaczącą redukcją żywności przetworzonej) i zwiększeniem aktywności fizycznej pozwoli zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej w organizmie.

Z poważaniem,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
www.mateuszdurbas.pl