Szanse na zrzucenie wagi po wystąpieniu efektu jojo

Witm. odchudzałam się jakkis rok temu bardzo drastycznie. z wagi 65 schudłam do 45. teraz pojawil się u mnie wfekto jojo i waże 76 kg. czy mam szanse schudnąć ? jeśli tak to w jakim czasie i jak? takie pytanie zadałam tutaj niedawno i dostałam odpowiedz ze jest to możliwe. chciałabym się jednak dowiedzieć w jakim czasie uda mi się schudnąć. ? czy zajmie mi to więcej czasu niż normalne odchudzanie?

Witam, oczywiście spadek masy ciała jest możliwy ale wymaga to cierpliwości. Według zaleceń powinno się chudnąć 0,5-1kg na tydzień czyli maksymalnie 4 kg na miesiąc. Tylko takie zdrowe, powolne odchudzanie daje długotrwały efekt i nie powoduje efektu jojo. Doradzam wizytę u dietetyka, który ułoży specjalną dietę odchudzającą dostosowaną do Pani zapotrzebowania kalorycznego i stylu życia. Mając profesjonalistę obok, łatwiej będzie Pani osiągnąć cel. Nie polecam żadnych "diet cud", które obiecują błyskawiczną utratę zbędnych kilogramów ani tak jak Pani napisała "drastycznego odchudzania" ponieważ jest to bardzo nie zdrowe dla naszego organizmu ponadto gwarantuje pojawienie się efektu jojo.
Pozdrawiam
Justyna Siwek dietetyk