Jaka dieta dla nastolatki i co jeść, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Mam 13 lat, przy wzroście 160 cm ważę 85 kilo. Wiem, że to bardzo dużo i chce schudnąć. Jeśli ćwiczę to jedynie na w-fie. Nigdy nie próbowałam się odchudzać, więc nie wiem jak się za to zabrać i proszę o pomoc. Chciałabym się dowiedzieć jak powinnam się za to zabrać, jak się odżywiać i jakie ćwiczenia wykonywać? Najlepiej żeby można było je wykonywać w domu. Chciałabym się również dowiedzieć, w jakim czasie schudłabym do 50 kg? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś wziąć pod uwagę fakt, że ciągle się rozwijasz, proporcja masy ciała zmienia się do wzrostu i potrzebujesz wszystkich niezbędnych składników odżywczych i odpowiedniej podaży energii, aby ten proces przebiegał prawidłowo. Nie możesz sobie pozwolić na stosowanie restrykcyjnych diet „gazetowych”, które mogą zaburzyć proces rozwoju oraz wpłynąć negatywnie na przemianę materii i w konsekwencji spowodować powstanie efektu jojo. Jeśli chcesz schudnąć aż 35 kg jedynym wyjściem jest udanie się do dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Twój jadłospis i nawyki żywieniowe oraz inne czynniki wpływające na masę ciała. Dzięki specjalistycznej poradzie na żywo będzie Ci łatwiej stracić zbędne kilogramy. Powinnaś jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ta duża utrata masy ciała wymaga czasu- około 2 lat.

Na początek jednak możesz sama zacząć dbać o to, aby nie przybierać na masie ciała i powoli zrzucać zbędne kilogramy (przy racjonalnym odchudzaniu tracimy około 0,5- 1 kg na tydzień). Przeczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych i zacznij się do nich stosować. Jeśli wiesz, że od razu nie dasz rady ze wszystkim, wprowadzaj zmiany po kolei. Zobaczysz, że po pewnym czasie zdrowe nawyki będą dla Ciebie czymś naturalnym i nie będziesz musiała niczego się wyrzekać. Przeczytaj artykuły: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli chodzi o ćwiczeniach zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl, znajdziesz na niej ciekawe ćwiczenia na różne partie ciała, artykuły na temat aktywności fizycznej i wiele ciekawostek.

Pozdrawiam.