Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta na przybranie na wadze dla ektomorfika

Witam bardzo serdecznie. Mam pytanie dotyczące diety dla ektomorfika aczkolwiek zależy mi na przybraniu kilogramów. Od czterech miesięcy uczęszczam regularnie na siłownię z planem treningowym dla ektomorfika. Ważę 62 kg i każde kilo przychodzi mi z wielkim trudem jednakże moja waga nie zmienia się już ze dwa miesiące i nie wiem co jest? suplementuje się węglowodanami i białkiem lecz efekty stoją w miejscu, problem tkwi głęboko w mojej diecie. Proszę o wszelką pomoc
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Trudno mi powiedzieć jakie są w diecie błędy. Na pewno musi być dodatni bilans energetyczny, odpowiedni czas spożywania posiłków (zwłaszcza tych okołotrenigorwych). Myślę, że najlepiej skonsultować swoją dietę z dietetykiem sportowym.

0

Aby udzielić Panu porady musiałabym dokładnie zanalizować Pana dietę i aktywność fizyczną. Na podstawie podanych przez Pana informacji można tylko zgadywać co jest przyczyną. Nie podał Pan również swojego wzrostu.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Witam Pana.Parę zasad,które mogą przełamać stagnację:zmniejszenie ilości posiłków do 3 w ciągu dnia, ograniczenie treningów do 3 w ciągu tygodnia,zrezygnowanie z pozostałej aktywności ruchowej w ciągu tygodnia,podaż białka nie powinna spaść poniżej 2,2g/kg masy ciała,tłuszczu 0,6-1g/kg masy ciała resztę zapotrzebowania kalorycznego uzupełniamy węglowodanami,pamiętać należy o tym, by tłuszcze zwierzęce spożywać do wczesnych godzin popołudniowych,by ich czas spożycia, od treningu wyniósł minimum 3 godziny.Jeżeli to nie da efektu proszę zwiększać podaż węglowodanów kosztem spożycia tłuszczy o 10-15%,z zachowaniem bilansu kalorycznego ,węglowodany proste spożywać Pan powinie po przebudzeniu oraz w trakcie i natychmiast po treningu.Przy większej podaży białka, pamiętać proszę o odkwaszaniu organizmu stosując w diecie kiszonki i warzywa w szczególności surówkę z czerwonych buraczków.Z suplementów odkwaszających można stosować wodorowęglan sodu i beta alaninę.To by było wszystko w telegraficznym skrócie.Pozdrawiam i życzę sukcesu.

0

Witam,

Dieta na zbudowanie masy mięśniowej to nie tylko dodatek suplementów białkowych i węglowodanowych. To również odpowiednia podaż pełnowartościowego białka z pożywienia - z mięsa, ryb, jaj, orzechów oraz produktów strączkowych i zbożowych. Dietę taką należy skonsultować z dietetykiem, gdyż niewystarczająca ilość może skutkować nawet spadkiem masy mięśniowej, a z kolei nadmiar białka może mieć poważne konsekwencje zdrowotne - np. niewydolność nerek.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

info@klinikazywiena.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy