Rozkład makroskładników a zbudowanie masy mięśniowej

Jestem kobietą, typem endomorfika. Mam 170 cm wzrostu i ważę 50 kg. Ćwiczę ok 5 razy w tygodniu na siłowni. Zależy mi na zbudowaniu masy mięśniowej. Czy taki rozkład makroskładników jest dobry? Moje zapotrzebowanie kaloryczne, by nabrać masy: ok 2220 kcal B.: 125g = 500 kcal W.: 250 g = 1000 kcal T.: 79 g = 711 kcal

Powinna Pani spożywać około 2400 kcal. Ilość białka w diecie ok. 80 g węglowodany 350 g, tłuszcz 74 g .
Ilość białka w diecie, którą Pani sobie wyliczyła jest w mojej opinii za wysoka. 2,5 g białka na kilogram masy ciała to ilość, która szybko może okazać się niebezpieczna (nerki). Zwiększyłabym ilość węglowodanów. Szczególnie chodzi o posiłek zaraz po siłowni - najlepiej jeszcze w szatni. Najlepiej organizm wykorzystuję składniki do odbudowy mięśni do 30 minut po treningu. Wtedy pierwsze proszę spożyć węglowodany i zaraz potem białko.

Kolacja najlepiej jak będzie z obniżoną zawartością tłuszczu.

Pozdrawiam
Paulina Guziołek
Dietetyk Gdynia