Ile kcal dziennie powinnam spożywać przy pracy fizycznej?

Witam, przy wzroście 166cm ważę ok 80 kg. Chciałabym zacząć zdrową dietę i zrzucić 25 kg. W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, ile kcal dziennie powinnam spożywać przy pracy fizycznej? Ile gram białka, węglowodanów i tłuszczy powinno się znaleźć w diecie? I jakie ćwiczenia wykonywać, żeby po schudnięciu nie zwisała mi skóra? Pozdrawiam

Pani zapotrzebowanie energetyczne przy docelowej masie ciała i średnio ciężkiej pracy w ciągu dnia wynosi około 1800 kcal. Zastosowanie żywienia na takim poziomie kalorycznym pomoże Pani uzyskać pożądaną masę ciała w stosunkowo wolnym tempie, ale za to w sposób zupełnie bezpieczny, bez ryzyka efeltu jo-jo oraz minimalizując obwisanie skóry i powstawanie rozstępów. Odpowiedni w tej sytuacji będzie następujący rozkład makroskładników: 90 g białka, 50 g tłuszcze (w tym 12 g Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) oraz około 250 g węglowodanów.
Wszelakie ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające będą oddziaływały pozytywnie na Pani sylwetkę i stan skóry. Najlepiej jest poprosić o pomoc w prawidłowym doborze ćwiczeń trenera personalnego, który zadba o prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, gdyż tylko wtedy są one skuteczne.
Życzę powodzenia.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska