Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile kalorii powinnam spożywać, żeby schudnąć 10 kg?

Witam Mam 39 lat. 177cm o 77kg. Cgce schudnąć 10kg. Ćwiczę pl 3_5 rauz w tyg rabatę po 30_40min dziennie Ile powinna dziwnie spożywa kalorii oraz jakie proporcje białka węglowodanów i tłuszczy w tym?
KOBIETA, 40 LAT 12 miesięcy temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Dzień dobry,

Trudno do końca precyzyjnie oszacować Pani całkowitą przemianę materii bez szczegółowego wywiadu żywieniowego, w tym informacji o Pani niezaplanowanej, spontanicznej aktywności fizycznej, tzw. NEAT (charakter wykonywanej pracy, ruch pieszy, gestykulacja, mówienie, sprzątanie, robienie zakupów, etc.) oraz bez dokładnej znajomości Pani kompozycji ciała, gdyż duży wpływ zwłaszcza na podstawową przemianę materii wywiera między innymi zawartość masy mięśniowej. Zupełnie szacunkowo można stwierdzić, że redukcja tkanki tłuszczowej w Pani przypadku powinna przebiegać efektywnie przy dziennej podaży energii na poziomie 2000 kcal. Proszę spożywać odpowiednie ilości białka w diecie, co najmniej 1,2 g na kg całkowitej masy ciała na dobę, jeżeli nie występują u Ciebie określone przeciwwskazania lekarskie wynikające z danej jednostki chorobowej. Regularne dostarczanie chudego białka z produktów niskoprzetworzonych (np. twaróg, drób, ryby, nasiona roślin strączkowych) pozwoli utrzymać masę mięśniową podczas długookresowego procesu redukcji masy ciała, a także istotnie wpłynie na poczucie sytości poposiłkowej. Rekomendowana ilość tłuszczów w diecie powinna się wahać w przedziale od 20% do 35%, natomiast węglowodanów od 45% do 65%. W celu przygotowania prawidłowo zbilansowanego i dobrze skomponowanego indywidualnego programu żywieniowego zachęcam jednak do kontaktu z wykwalifikowanym dietetykiem, gdyż mogą wystąpić duże trudności w samodzielnym zaplanowaniu optymalnego postępowania dietetycznego.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy